İnvertörlü Modeller / Chicago Pneumatic
21 Temmuz 2017
Evolution Modelleri / Alco Compressor
19 Temmuz 2017
  • ENERJİ GERİ KAZANIMLI MODELLER

    Hava sıkıştırıldığında ısı oluşur. Açığa çıkan ısı, bir enerji geri kazanım seçeneğiyle tutulur ve enerji tasarrufu yapmanıza ve maliyetleri azaltmanıza imkân tanıyacak bir şekilde diğer uygulamalara yönlendirilir.

Neden Geri Kazanımlı?

ENERJİNİZİN %70'İNİ GERİ KAZANIN!

Su soğutmalı ve hava soğutmalı kompresörlerde, yağ devresi bir yağ/su ısı eşanjörüyle önceden soğutulur. Böylece su, yağ sıcaklığını geri kazanmak için bir sıvı taşıma ortamı haline gelir. Bu işlemden or-taya çıkan sıcak su, radyatörleri ya da su kazanlarını ısıtmakta, içme suyunu ya da sıcak su musluğundan gelen suyu önceden ısıtmakta veya diğer endüstriyel uygulamalarda kullanılabilir.

Enerji geri kazanım seçeneği, sürekli olarak basınçlı su akışını ısıtan bir ısı eşanjörünü yağ devresi üzerine entegre eder. Sistem otomatik olarak ayarlanır ve sınırlı su soğutma kapasitesinin olduğu durumlarda, kompresörün standart soğutma sistemi çalışır ve enerji geri kazanım cihazına destek olur. Enerji geri kazanım seçeneği, hiçbir bakım ya da elektrik tüketimi gerektirmeyen fakat enerji maliyetlerinizde önemli kazançlar sunan basit bir mekanik sistemdir.

Alco Compressor Hakkında

Alco Compressor, 1994 yılında Gaziantep'te kurulmuştur. Kompresör sektöründe köklü bir geçmişe sahip olan Alco, ilk zamanlar pistonlu kompresör modelleri üretimiminde ithal kafa ile faaliyet gösterirken, 2002 yılı itibariyle kompresör kafası imalatına başlamıştır.

Pistonlu kompresörlerde kazanılan yüksek tecrübe ile vizyonuna vidalı kompresör imalatını da ekleyen ALCO, kompresör sektörüne hakimiyetiyle kendi alanında özel tasarımlı ve patentli kompresör modelleri üretmeye devam etmektedir.

Alco, ürünlerinde yüksek mühendislik hesapları doğrultusunda CAD-CAE uygulamaları ile yüksek verimli, uzun ömürlü, enerji tasarrufu sağlayan kompresörlerini iş dünyasına sunmuştur.